خانه تاریخی هوانس اصفهان

زمان ساخت خانه تاریخی هووانس شیرازی به دوران قاجار باز می‌گردد و نامش را از کلیسای مجاور خود به ارث برده است. شواهد موجود نشان می‌دهد که این خانه متعلق به ماردیروس داویدیان از اهالی جلفای اصفهان و رئیس ستاد قزاق خانه دولت ایران در عهد ناصری بوده است. این خانه در دو بخش غربی و شرقی ساخته‌شده است که قسمت غربی کمی قدیمی تربوده و قسمت شرقی به آن الحاق شده است. بخش غربی شامل هشتی، مطبخ و دو اطاق بوده و با توسعه آن دو اطاق دیگر یعنی سرداب و صندوقخانه به بخش شرقی اضافه‌شده است. بخش غربی که درگذر زمان تخریب‌شده بود بامهارت و زبردستی متخصصان امر احیا شد و بخش‌هایی از قسمت شرقی نیز مرمت شد. شیوهای مرمتی و انتخاب وسایل روشنایی، آیینه‌ها، گچ‌بری‌ها، سنگ‌فرش حیاط کاملاً بر اساس معماری و مصالح قدیمی است و حتی میز و صندلی سفره‌خانه را نیز بر مبنای همان عصر و از چوب لهستانی تهیه‌شده است. یکی از ویژگی‌های خاص این مجموعه را می‌توان انتخاب وسایل و دکوراسیون دانست.

رستوران این بنا ظرفیت پذیرش 70 نفر را دارد. در این رستوران می‌توانید غذاهای سنتی اصفهان همچون انواع کباب، انواع دلمه، کشک‌بادمجان و دلمه و همچنین غذاهای دریایی را تجربه کنید. در شربت خانه ترنج از شما با نوشیدنی‌هایی تهیه‌شده از بهترین و مرغوب‌ترین چای‌های دست‌چین شده و گیاهان دارویی مانند شربت نعنا و کاسنی و شربت 40 گیاه ترنج پذیرایی می‌شود. در کافی‌شاپ شما می‌توانید انواع خوراکی‌ها، بستنی‌ها و نوشیدنی‌های گرم و سرد را بچشید و خستگی از تن به درکنید.

 

1397/05/24
منبع : عباس سبک پا.زمان گشت
تعداد بازدید 579
زمان گشت-zamangasht-ترانسفر فرودگاه    مجله
درباره ما

زمان گشت از سال 1383 فعالیت خود را آغاز نموده که بصورت کاملا تخصصی خدمات ترانسفر و گشت را ارائه مینماییم. تمامي فعالیتهای مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

مشهد - خيابان خرمشهر - بين خرمشهر 2و4 - پلاک 30- طبقه سوم - زمان گشت - تلفن تماس : 3-05138534701

صاحب امتیاز:عباس سبک پا

info@zamangasht.com

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست
شماره حساب ها
ملت
عباس سبک پا
4273617984
ملت
عباس سبک پا
5415236247
!BEGIN RAYCHAT CODE-->