تهران، میزبان کمیته فنی گردشگری ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۷ می‌شود

در بیست و پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه که از ۱۹ تا ۲۱ فروردین در آنکارا برگزار شد، تصویب شد تا «کمیته مشترک فنی گردشگری» در سال ۲۰۱۷ در ایران برگزار شود.

«رجبعلی خسروآبادی» مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران که یکی از شرکت‌کنندگان اجلاس مشترک اقتصادی ایران و ترکیه بود، با اعلام این خبر گفت:

در این اجلاس تاکید شد که کمیته مشترک فنی گردشگری در سال ۲۰۱۶ در ترکیه و در سال ۲۰۱۷ در ایران برگزار شود و بر این اساس، مشوق‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری برای هر دو طرف ایجاد شد.

وی ادامه داد که کمیسیون مشترک فنی گردشگری قرار است تا بحث رسیدگی به مشکلات و مواردی که در حوزه‌ی توسعه بخش گردشگری و بهره‌گیری از توان‌های متقابل وجود دارد به عهده گیرد و بین ورود و خروج و نحوه عمل متعادل‌سازی ایجاد کند.

به گفته وی، کمیته مشترک فنی گردشگری قرار است راهبردها را برای دو کشور ایران و ترکیه مشخص کند.

او گفت که امسال در بحث‌های گردشگری در ستاد تسهیل خدمات سفر تاکید شد تا آمارهای هر بخش درباره ورود و خروج گردشگران توسط همان بخش‌ها اعلام شود،‌ بنابراین آمار تردد گردشگران به تهران باید از طریق راهور اعلام شوند.

به گفته‌ وی، این اداره کل فقط می‌تواند آمار بازدید از مراکز اقامتی و تعداد اسکان‌ها در هتل‌، کمپ و چادرها را در تهران اعلام کند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران همچنین درباره‌ی پروژه‌ی گردشگری «دهکده سیب» که در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی شهر تهران واقع شده و براساس چشم‌انداز طرح خود، هم‌راستای تفریحگاه‌های سالم جهانی قدم برمی‌دارد، توضیح داد که در نقاطی مانند «سلمان»، «امین‌آباد»، «فیروزکوه»‌ و «دماوند» پروژه‌ی مناطق گردشگری در سال ۸۸ توسط هیات وزیران به تصویب رسید و با صدور مجوز موافقت اصولی، چند مرحله در این زمینه طی شد، که البته بحث فضاسازی در ارتفاع بالا، ایجاد تله‌کابین و رستوران و کاشت چندهزار اصله درخت سیب در ارتفاعات پایین و همچنین گودبرداری دریاچه انجام شد. در بخشی نیز ساختار جاده‌کشی انجام شد و یکسری زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گرفت.

او در ادامه با بیان این‌که استان تهران ۳۰ منطقه نمونه‌ی گردشگری تصویب شده دارد که تاکنون سه منطقه راه‌اندازی شده و وسعت آنها ۳۰۰ هکتار است‌، افزود:

در پروژه‌های روستاهای هدف گردشگری نیز زمین قابل ساخت و ساز داریم، اما بعضا کمتر به آنها توجه می‌شود‌. معتقدم دفاتر خدمات مسافرتی و تورگردانان باید برای بهتر شناخته شدن روستاهای هدف گردشگری کمک کنند.

1395/09/15
منبع : میراث فرهنگی
تعداد بازدید 780
   مجله
درباره ما

زمان گشت از سال 1383 فعالیت خود را آغاز نموده که بصورت کاملا تخصصی خدمات ترانسفر و گشت را ارائه مینماییم. تمامي فعالیتهای مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

مشهد - خيابان خرمشهر - بين خرمشهر 2و4 - پلاک 30- طبقه سوم - زمان گشت - تلفن تماس : 3-05138534701

صاحب امتیاز:عباس سبک پا

info@zamangasht.com

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست
شماره حساب ها
ملت
عباس سبک پا
4273617984
ملت
عباس سبک پا
5415236247
!BEGIN RAYCHAT CODE-->