ایران با 2500 نوع غذا غنی ترین بستر جذب توریست را دارد

جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به نماد همبستگی بخش های مختلف صنعت توریسم مبدل شده و نشانه این است که با همدلی می توانیم ریشه های مختلف فرهنگی این مرز و بوم را در قالب های مختلف عرضه و به پایداری صنعت گردشگری کمک کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: زمانی این پرسش وجود داشت که چه منطق و فاکتورهایی برای هم نشینی حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد، امروز در جشنواره های سفره ایرانی به خوبی مشاهده کردیم که میراثِ اصیل غذای ایرانی در هر سه بخش نقش دارد و به عبارتی فرهنگ حلقه اتصال این سه حوزه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کشور ما با دارا بودن دو هزار و 500 نوع غذا در سفره های ایرانی غنی ترین بستر را برای جذب توریست دارد و این امر می تواند کمک شایان توجهی در رونق بخشی صنعت گردشگری باشد.

رحمانی موحد با بیان اینکه صنایع دستی باید در سفره های ایرانی جایگاه خود را باز پیدا کند، ابراز داشت: ما به دنبال این هستیم که پس از برگزاری هشت جشنواره منطقه ای «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری»، این فرهنگ اصیل را به شکل گسترده تری به دنیا معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: بر این اساس استانداردها و ضوابطی که در این جشنواره ها برای سفره ایرانی احصاء می شود در جشنواره ملی سفره ایرانی که با حضور شرکت کنندگانی از 31 استان کشور و برگزیدگان هشت جشنواره منطقه ای به احتمال قوی ابتدای سال آینده برگزار می شود اعلام و نماد گردشگری غذای ایران اسلامی رونمایی می شود.

1395/09/15
منبع :
تعداد بازدید 813
   مجله
درباره ما

زمان گشت از سال 1383 فعالیت خود را آغاز نموده که بصورت کاملا تخصصی خدمات ترانسفر و گشت را ارائه مینماییم. تمامي فعالیتهای مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

مشهد - خيابان خرمشهر - بين خرمشهر 2و4 - پلاک 30- طبقه سوم - زمان گشت - تلفن تماس : 3-05138534701

صاحب امتیاز:عباس سبک پا

info@zamangasht.com

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست
شماره حساب ها
ملت
عباس سبک پا
4273617984
ملت
عباس سبک پا
5415236247
!BEGIN RAYCHAT CODE-->