محدودیت پروازهای خارجی پس از شیوع کرونا

قوانین محدودیت های کرونایی پروازهای داخلی و خارجی

بهتر است برای همه مقاصد پروازی از ایران برای اطمینان خاطر، مسافرین بالای 2 سال، تست PCR با اعتبار لازم جهت ورود به کشور مقصد را همراه داشته باشند.

 

حضور مسافران عزیز در فرودگاه ۴ ساعت قبل از پرواز ضروری است. با توجه به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه، کانترها از ۴ ساعت قبل پرواز باز خواهند بود و سیستم‌های پذیرش مسافر طبق قوانین بین‌المللی ۱ ساعت قبل پرواز به صورت خودکار بسته می‌شود. بنابراین پس از آن از پذیرفتن مسافران حتی در صورت حضور در ترمینال معذور خواهیم بود.

 

استفاده از ماسک برای ورود به فرودگاه‌ها و هواپیماها برای تمام مسافران الزامی است.

 

قوانین پروازهای ورودی به ایران

بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری به تاریخ 10 اسفند 99 در مورد مسافران مشکوک به کرونا در مبادی مرزی رسمی هوایی

ورود کلیه مسافران به هواپیما از به همراه داشتن گواهی عدم ابتلا به کرونا (PCR) منفی با مدت اعتبار حداکثر 96 ساعت از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری و تکمیل فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی الزامی است و مسافران باید در مورد تمکین به مقررات بهداشتی از جمله الزام غربالگری حین ورود، آزمایش مجدد تست مولکولی (RT-PCR)، عدم استفاده از وسیله نقلیه عمومی گروهی (اتوبوس یا مینی‌یوس) جهت عزیمت به محل قرنطینه و پرداخت هزینه‌های انجام آزمایش تست مولکولی (RT-PCR) و اقامت احتمالی در هتل توجیه باشند.

🔻پذیرش مسافر از کشور‌های آفریقایی ممنوع شد.

سازمان هواپیمایی کشوری:

برای جلوگیری از ورود کرونای جدید به کشور، هیچ پرواز مستقیمی از کشور‌های آفریقایی به ایران انجام نمی‌شود و تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافر از این کشور‌ها ممنوع است.

🔺مرزهای زمینی هم برای مسافران هشت کشور آفریقایی بسته شد.

در پی شیوع سویه جدید کرونا به نام اُمیکرون در هشت کشور آفریقایی، ورود این مسافران از مرزهای زمینی به کشور ممنوع و مرزهای زمینی هم مانند مرزهای هوایی به روی آن‌ها بسته شد.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری آخرین وضعیت لیست پرخطر کشورهای ویژه را تشریح کرد:
پذيرش مسافر به طور مستقيم و غيرمستقيم از كشورهاي ويژه (كشورهاي داراي سويه جهش يافته) شامل برزيل و اروگوئه تا اطلاع ثانوي ممنوع و ورود ديپلمات‌ها، ماموران دولتي و نمايندگان سازمان‌هاي بين‌المللي منوط به تاييد وزارت امور خارجه با رعايت پروتكل‌هاي ابلاغي است.
 
سفرهاي مستقيم و غير مستقيم از كشورهاي پرخطر (كشورهايی با بروز بالاي بيماری) شامل آندورا، آرژانتين، بوليوی، بوتسوانا، شيلي، كلمبيا، كاستاريكا، كوبا، قبرس، اكوادور، مصر، اسواتينی، فيجی، گرجستان، هند، اندونزی،كويت، لسوتو، ليبی، مالاوی، مالزی، مغولستان موزامبيک، نامبيبيا، نپال، هلند، عمان، پاراگويه، پرو، پرتقال، روسيه، سيشيل، آفريقای جنوبی، اسپانيا، سودان،سورينام، سوريه، تانزانيا، تونس، انگلستان، زامبيا و زيمباوه برقرار است؛ اما مسافران ورودي از اين كشورها علاوه‌بر تست منفي PCR از نظر كرونا در مبدا (با مهلت 96 ساعت) لازم است هنگام ورود نيز تحت بررسي آزمايشگاهي مجدد (تست PCR كرونا) قرار گيرند.
 
در حال حاضر ساير كشورها منع تردد سفر نداشته و تست PCR منفي از كشور مبدا با مهلت 96 ساعت براي ورود به كشور كفايت می‌كند، همچنين غربالگري علامتی (مراقبت سندرميک) براي اين گروه انجام خواهد شد و در صورت نياز تست PCR مجددا به عمل خواهد آمد.
 
او با اشاره به اينكه مسافران ورودی از كشورهای اروپايی مانند ساير مسافران بايد تست PCR منفي از كشور مبدا بامهلت 96 ساعته همراه داشته باشند، افزود: براي افرادی كه دو نوبت واكسن تزريق كرده و 15 روز از دوز دوم گذشته باشد، با داشتن كارت واكسيناسيون اقدام ديگري لازم نيست و افرادي كه واكسن دريافت نكرده‌اند يا واكسيناسيون ناقص دارند و در ليست كشورهاي پرخطر بوده‌اند بايد در بدو ورود تست PCR مجدد از آنها به عمل آيد و تا زمان جواب در منزل در قرنطينه باشند. مقرر شد چنانچه كشورهاي همسايه در گروه پر خطر قرار گيرند، در بدو ورود تست PCR منفي با مهلت 96 ساعت داشته و مراقبت سندرميک به عمل آيد و صرفا در صورت علامت‌دار بودن از آنان تست PCR مجدد به عمل خواهد آمد.

 

 

محدودیت‌های خاصی برای مسافرینی که از کشورهای خارجی به ایران سفر می‌کنند وضع شده ‌است. تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کووید-۱۹ بدهند. سپس این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز در قرنطینه می‌مانند.

 

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

 1. الزام استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر
 2. کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر 96 ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.
 3. در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزارت بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد.
 4. در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
 5. تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی می‌باشد.

 

تست کرونا برای مسیر برگشت از ترکیه به ایران

برای انجام تست کرونا در استانبول می‌توانید در فرودگاه جدید این تست را انجام دهید و یا به بیمارستان‌هایی که در سطح شهر استانبول برای بیماری کرونا مشخص شده‌اند سر بزنید.

 

قوانین پروازهای خروجی از ایران

 

پیرو اطلاعیه جدید سازمان هواپیمایی کشوری، خروج مسافران از کشور ایران منوط به شرایط زیر است. این شرایط برای تضمین اجرای درست مقررات بهداشتی به ویژه عدم انتقال بیماری از ایران به دیگر کشورهاست.

 1. ارائه گواهی منفی تست PCR از آزمایشگاه‌های موردتایید مرجع سلامت وزارت بهداشت
 2. ارائه کارت واکسیناسیون کرونا و سایر مدارک بهداشتی لازم از نظر کشور مقصد

اطلاعیه وزارت بهداشت در مورد شرایط خروج از ایران با داشتن کارت بهداشت و انجام واکسیناسیون در شرایط فعلی اعلام شد.

🔹 افرادی که قبلا واکسن دریافت کرده و طی دو هفته آینده قصد سفر خارج از کشور دارند، از هم اکنون می‌توانند با مراجعه به آدرس https://vcr.salamat.gov.ir/ ثبت‌نام کنند.

🔹 آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code حداکثر یک روز پس از ثبت‌نام به افراد پیامک می‌شود.

🔹 هنگام ثبت‌نام، ورود دقیق اطلاعات گذرنامه شامل نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی و شماره گذرنامه ضروری است.

🔹 در صورتی که نام و نام خانوادگی انگلیسی با گذرنامه دقیقا منطبق نباشد یا شماره گذرنامه نادرست وارد شود، ممکن است از ورود افراد به کشور مقصد جلوگیری شود.

 

قوانین عمومی پروازهای خروجی از ایران

قطر

قانون ورود به قطر ایرانیان: از ساعت 18 روز 19 دسامبر 2021

 1. ایران از ساعت ۱۸ روز ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ مجدد در لیست قرمز ورود به قطر قرار گرفت. بنابراین کلیه مسافران ورودی از ایران باید به مدت ۲ شب قرنطینه شوند و پکیج قرنطینه تهیه کنند!
 2. مسافرانی که با واکسن موردتایید وزارت صحت قطر واکسینه شده باشنذ و 14 روز از دوز دوم دریافت واکسن انها هم گذشته باشد؛ پس از ورود به قطر به مدت دو روز در قرنطینه هتل اقامت خواهند داشت.

همچنین قوانینی هم برای همه افراد 12 ساله و بالاتر، (کودکان 11 سال به بالا باید همراه با یک یا هر دو والدین باشند و همه اعضای خانواده واکسینه شده باشند.) وجود دارد:

 

قبل از ورود:

انجام آزمایش PCR با نتیجه منفی 72 ساعت قبل از ورود به قطر (همه گروه های سنی) ضروری است .

مسافرانی که دارای واکسن تایید شده مشروط مثل سینوفارم هستند، باید قبل از رسیدن به قطر آزمایش آنتی‌بادی سرولوژیکی انجام دهند و پاسخ مثبت را همراه داشته باشند.

اگر مسافر نتواند این آزمایش را در کشور مبدا انجام دهد، باید به مدت 7 روز در هتل قرنطینه شود.

 

پس از ورود:

انجام آزمایش PCR در هتل قرنطینه (همه گروه‌های سنی) ضروری است.

قطر تور خدمات پکیج ۲ شب قرنطینه را دارد.

 

امارات

الزام ثبت‌نام در سامانه GDRFA برای مسافران دارای اقامت با ملیت ایرانی و افغان با مقصد امارات به شرح زیر است:

 

 1. مسافران با ملیت ایرانی و داشتن اقامت در صورتی که کمتر از 180 روز خارج از امارات بودند، نیازی به تاییدیه GDRFA ندارند و در صورت ورود به سایت و درج اطلاعات، پیام عدم‌نیاز به تائیدیه توسط سایت به مسافران اعلام می‌شود.
 2. برای مسافران با ملیت افغان شرایط کاملا متفاوت است و با توجه به مدت اقامت در ایران شرایط متغیری وجود دارد. شرایطی که به تاییدیه در سایت، تست PCR در بازه 48 ساعت به پرواز، RAPID TEST و… نیاز دارد و به تناسب شرایط مسافر مشخص می‌شود. بنابراین با توجه به تغییرات قوانین (مدت اقامت و…) از سمت ایرلاین و کشور مقصد، قبل از پرواز باید در سایت ایرلاین و سایت یاتا بررسی انجام شود. در نهایت با داشتن همه مدارک و شرایط اعلام شده اجازه سفر و تاییدیه نهایی در فرودگاه مشخص می‌شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر مسافران با ملیت افغان باید این ثبت‌نام را انجام دهند:

https://www.mahan.aero/fa/information/announcements/45

 

تایلند

با توجه به تغییر قوانین ورودی از طریق مرزهای هوایی به شهر بانکوک از تاریخ 01 نوامبر 2021 شرایط پذیرش مسافر در این مسیر تغییر کرده است. در حال حاضر مسافران ایرانی برای پرواز به بانکوک جزو برنامه Sandbox قرار می‌گیرند که شرایط ورودی آنها متفاوت است.

 

مدارک مورد نیاز که باید پیش از ورود به بانکوک تهیه شود:

کارت یا مدرک واکسیناسیون دال بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون با یکی از واکسن‌های تایید شده که از انجام آخرین مرحله واکسیناسیون حداقل ۱۴ روز گذشته باشد.

برای افرادی که در طول ۳ ماه قبل از پرواز به بانکوک به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، باید حداقل ۱ دوز از واکسن‌های موردتایید را ۱۴ روز قبل از سفر دریافت کنند و مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی کامل خود را همراه داشته باشند.

مسافرانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند و با والدین خود مسافرت میکنند، از الزامات واکسیناسیون معاف هستند.

همه مسافران باید گواهی پزشکی با نتیجه آزمایش RT-PCR منفی همراه داشته باشند. این تست بیانگر عدم‌آلودگی شخص به ویروس کووید-19 است و باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت انجام شود.

همراه داشتن مدرک تایید پرداخت هزینه اقامت در هتل‌های SHA+ و آزمایش RT-PCRالزامی است.

داشتن بیمه درمانی با پوشش حداقل 50000 دلار الزامی است.

 

در نظر داشته باشید

1) برای گرفتن Thailand Pass QR code به سایت tp.consular.go.th مراجعه کنید.

2) منتظر بمانید تا مدارک واکسیناسیون، پرداختی هزینه هتل و نتیجه آزمایش RT-PCR شما تایید شود.

3) پس از تایید، Thailand Pass QR code خود را دریافت کنید.

 

زمان ورود به بانکوک

Thailand Pass QR code خود را به مامور کنترل سلامت فرودگاه ارائه کرده و پس از تایید مدارک، باقی مراحل ورودی را انجام دهید.

آزمایش RT-PCR کووید-19 را در هتل محل اقامت یا مراکز تست تعیین شده انجام دهید (کودکان زیر ۶ سال آزمایش بزاق خواهند داد.)

با وسایل نقلیه تعیین شده به هتل محل اقامت خود بروید. فاصله فرودگاه تا هتل کمتر از ۵ ساعت است.

برنامه MorChanna را روی تلفن همراه خود نصب کنید.

تا زمان رسیدن نتیجه آزمایش در هتل منتظر بمانید.

 

در طول اقامت

شما تا ۷ روز اجازه خروج از مقاصد Sandbox را ندارید. اگر برنامه‌ای برای ادامه سفر به مقاصد دیگر در کشور تایلند را دارید، باید حداقل تا ۷ روز نخست را در مقاصد Sandbox باقی بمانید و سپس به مقاصد دیگر سفر کنید.

اگر برنامه سفر شما کمتر از از ۷ روز است، خروج شما باید در اسرع وقت با یک پرواز مستقیم به یک کشور دیگر باشد.

همه مسافران ملزم به انجام دو آزمایش COVID-19 هستند: نخستین آزمایش در بدو ورود از طریق RT-PCR و دومین آزمایش با متد ATK در مراکز تعیین شده در روز ششم یا هفتم اقامت است.

رعایت موارد D-M-H-T-T-A الزامی است:

فاصله اجتماعیD-Distancing

پوشیدن ماسک M-Mask Wearing

شستشوی دست H–Handwashing

بررسی دمای بدن T-Temperature Check 

تست کووید T-Testing for COVID

برنامه هشدار A – Alert application

 

هنگام خروج

4) پس از پایان ۷ روز اقامت در یکی از ۱۷ مقصد Sandbox، می توانید آزادانه به همه مقاصد در تایلند سفر کنید. با این حال، به مسافران توصیه می‌شود راهنمایی‌ها و تدابیر پیش‌بینی‌شده در استان یا کشور مقصد را دنبال کنند.

 

هلند

بر اساس جدیدترین دستورالعمل دولت هلند، از امروز افرادی که از ایران به هلند سفر می‌کنند، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون یا بهبودی از بیماری کرونا، لازم است یکی از موارد زیر را همراه داشته باشند:

اولا) نتیجه منفی آزمایش PCR (حداکثر ۴۸ ساعت قبل از عزیمت) یا نتیجه منفی تست آنتی‌ژن (حداکثر ۲۴ ساعت قبل از عزیمت)،

دوما) فرم تکمیل و امضاء شده «اظهارنامه قرنطینه»

مسافرین پس از ورود به هلند باید در آدرس سکونتی که اعلام می‌کنند و امکان سرزدن مأمورین بهداشتی به آن وجود دارد، در قرنطینه خانگی بمانند و پس از ۵ روز در صورت انجام آزمایش PCR و دریافت نتیجه منفی، اجازه خروج خواهند داشت. در غیر این صورت تا ۱۰ روز باید به قرنطینه ادامه بدهند.

برای اطلاع از جزییات و استثنائات قرنطینه و دریافت فرم «اظهارنامه قرنطینه»، اینجا کلیک کنید.

 

کانادا

آخرین بخشنامه در مورد مقررات سفر به کانادا

از تاریخ 09 اگوست 2021 ساعت 12:01 بامداد، شهروندان ایالت متحده و ساکنان دائمی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، واجد شرایط ورود به کانادا به دلایل اختیاری مانند توریستی هستند، اما شرایطی برای این افراد وجود دارد:

واکسینه شدن به طور کامل:

مسافر برای واکسیناسیون کامل باید سری کامل از یک واکسن، یا ترکیبی از واکسن های مورد تایید دولت کانادا را حداقل 14 روز قبل از ورود به کانادا دریافت کرده باشد. در حال حاضر، این واکسن های مورد تایید دولت MODERNA، PFIZER-BIONTECH، ASTRAZENECA/COVISHIELD و JANSSEN(JOHNSON & JOHNSON می باشد.

مقیم و مسافر ایالت متحده باشند.

نتیجه ازمایش مولکولی منفی کرونا که کمتر از 72 ساعت قبل از ورود به کانادا گرفته شده باشد، یا نتیجه مثبت قبلی ای که بین 14 تا 180 روز قبل از عزیمت به کانادا گرفته شده باشد (ازمایش انتی بادی ژن پذیرفته نمی شود) را به همراه داشته باشند.

علائم کرونا را نداشته باشند.

اطلاعات ضروری خود را از جمله اثبات واکسیناسیون به زبان انگلیسی یا فرانسه، را از طریق برنامه ARRIVECAN ارائه دهند.

تحت قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان مجاز باشند.

در صورت لزوم در بدو ورود ازمایش دهند.

 

توجه مهم: در صورت صدور بلیط به صورت رفت و برگشت، پاسپورت مسافر از تاریخ برگشت باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

در هر زمان پس از ورود، اگر تست کرونای مسافری که کامل واکسینه شده مثبت باشد یا در معرض فردی قرار گرفته باشد که تست کرونای مثبت داشته باشد، باید تمام الزامات بهداشت عمومی ، از جمله قرنطینه را رعایت کند.

توجه به این نکته ضروری است که مسافران به طور کامل واکسینه شده ایالت متحده قبل از این تاریخ واجد شرایط نخواهند بود.

مسافرینی که از برنامه ARRIVECAN استفاده می کنند باید اطمینان حاصل کنند که از بروزترین نسخه ان از 9 اگست را در APPSTOREو GOOGLE PLAY STORE برای IPHONE استفاده کنند.

سفر والدین واکسینه شده با فرزندان واکسینه نشده خود از تاریخ 09 اگست، کودکان واکسینه نشده زیر 12 سال با والدین و یا سرپرستان کاملا واکسینه شده از قرنطینه معاف خواهند بود و به انها اجازه داده خواهد شد والدین/سرپرستان خود را همراهی کنند، اما باید به شدت از اقدامات بهداشت عمومی پیروی کنند.

کودکان واکسینه نشده بین سنین 12 تا 17 سال و فرزندان بالای 18 سال به دلیل شرایط روحی و جسمی، مجاز به ورود به کانادا با والدین و یا سرپرستان کاملا واکسینه شده خود هستند اما مشمول قرنطینه 14 روزه می باشند.

همه کودکان واکسینه نشده(به استثنای کودکان زیر 5 سال) مشمول الزامات ازمایشی در روز 1 و 8 خواهند بود.

استان ها و مناطق ممکن است قوانین سختگیرانه تری در مورد افرادی که اخیرا از سفر بازگشته اند داشته باشد.

 

بستگان درجه دو که از ۸ اکتبر می‌توانند به کانادا سفر کنند شامل چه کسانی می‌شود؟

از ۸ اکتبر، بستگان درجه دوم شهروندان و صاحبان اقامت دائم PR کانادا که دارای ویزای معتبر باشند می‌توانند به کانادا سفر کنند.

 

اما تعریف اداره مهاجرت کانادا از بستگان درجه دو چیست؟ چه کسانی مشمول این معافیت می‌شوند؟ و چه شرایطی باید داشته باشند؟

از 8 اکتبر، اعضای بستگان درجه دو Extended Family شهروندان و صاحبان اقامت دائم PR کانادا می‌توانند به این کشور سفر کنند، به شرط اینکه حداقل 15 روز در آنجا بمانند و شرایط لازم را برای ورود داشته باشند. تعریف اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از بستگان درجه دو Extended Family به نوع ارتباط مسافر خارجی با یک فرد کانادایی یا همسر، شریک قانونی یا پارتنرشان بستگی دارد:

 

** اگر شما مستقیما با یک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا رابطه داشته باشید، درصورتی که شرایط زیر را داشته باشید، می‌توانید وارد این کشور شوید:

حداقل یک سال در یک رابطه دوستانه انحصاری Exclusive Dating بوده و مدتی را در طول این رابطه با حضور فیزیکی آن شخص گذرانده‌اید.

فرزند غیروابسته هستید (فرزند بزرگسال)

نوه (فرزند وابسته فرزند بالغ غیروابسته)

خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی (Step-Sibling و Half-Sibling)

مادربزرگ و پدربزرگ

 

** و اگر شما از بستگان همسر یا همسر عرفی (Common-Law) یک کانادایی یا دارای اقامت دائم کانادا باشید، مشمول بستگان درجه دو می‌شوید و می‌توانید به کانادا سفر کنید:

فرزند بزرگسال

نوه (فرزند وابسته فرزند بالغ غیر وابسته)

خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی (Step-Sibling و Half-Sibling)

مادربزرگ و پدربزرگ

 

خویشاوندان پارتنر یک کانادایی، اگر شرایط زیر را داشته باشند عضو درجه دو Extended Family محسوب می‌شوند و می‌توانند به کانادا سفر کنند:

کودک وابسته

فرزند بالغ

نوه (فرزند وابسته فرزند بزرگسال غیروابسته)

 

مطابق قوانین کشور کانادا در شرایط فعلی افرادی که ویزای دانشجویی دارند؛ فقط در بازه یک ماه مانده تا شروع کلاس‌ها اجازه پرواز به این کشور را خواهند داشت.

 

ارمنستان

مطابق با تغییرات اعمال شده مورخ 11 سپتامبر دولت جمهوری ارمنستان که از تاریخ 17 می 2021 به کار گرفته شده است:

زمان ورود به جمهوری ارمنستان باید یکی از موارد 1 یا 2 ارائه شود:

1- گواهی عدم ابتلا (تست منفی) بیماری کرونا به مدت 72 ساعت.

2- گواهی دو دوز کامل تزریق شده واکسن بیماری کرونا که در زمان ورود به جمهوری ارمنستان از تزریق دوز دوم حداقل 14 روز گذشته باشد.

تست منفی یا کارت واکسیناسیون برای کودکان زیر 6 سال نیاز نیست.

گواهی افرادی که از فدراسیون روسیه به جمهوری ارمنستان وارد می‌شوند، از طریق نرم‌افزار تلفن همراه «سفر بدون داشتن بیماری کووید 19» ارائه می‌شود.

مرز جمهوری ارمنستان برای ورود غیرشهروندان جمهوری ارمنستان چه از طریق هوایی و چه از طریق زمینی همچنان باز است.

با توجه به وجود بیماری کرونا شرایط قرنطینه در جمهوری ارمنستان تا تاریخ 11 جولای 2021 اعمال می‌شود.

 

روسیه

از ابتدای سال 2021 ویزای الکترونیکی برای ورود به تمامی شهرهای روسیه و برای شهروندان 52 کشور قابل صدور خواهد بود. علاوه بر آن مدت اقامت که قبلا 8 روز بود، به 16 روز افزایش یافته. این ویزا برای سفرهای توریستی، تجاری و مهمانان شخصی قابل استفاده خواهد بود و به صورت اینترنت ویزای الکترونیکی صادر می‌شود. هزینه صدور ویزای الکترونیکی 40 دلار خواهد بود. کودکان زیر 6 سال به صورت رایگان ویزا دریافت می‌کنند.

The following countries are nationalities who can travel to Russia with e visa:

1. Austria 2. Andorra 3. Bahrain 4. Belgium 5.Bulgaria 6. Vatican 7. Hungary 8. Germany 9. Greece 10. Denmark 11. India 12. Indonesia 13. Iran 14. Ireland 15. Iceland 16. Spain 17. Italy 18. Cyprus 19. China (including Taiwan) 0. Democratic Peaople’s Republic of Korea 21. Kuwait 22. Latvia 23. Lithuania 24. Liechtenstein 25. Luxembourg 26. Malaysia 27. Malta 28. Mexico 29. Monaco 30. Netherlands 31. Norway 32. Oman 33. Poland 34. Portugal 35. Romania 36. San Marino 37. Saudi Arabia 38. North Macedonia 39. Serbia 40 Singapore 41. Slovakia 42. Slovenia 43. Turkey 44. Philippines 45. Finland 46. France 47. Croatia 28. Czech Republic 49. Switzerland 50. Sweden 51. Estonia 52. Japan

 

ترکیه

به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR به مدت 72 ساعت مانده به پرواز به منظور ورود مسافران به کشور ترکیه برای افراد 6 سال به بالا الزامی است.

آنچه باید در مورد HES بدانید!

کد HES در کلیه پروازهای داخلی برای شهروندان جمهوری ترکیه و شناسه اتباع خارجی که توسط جمهوری ترکیه صادر نشده باشد و با شماره‌های 99-98-97 شروع می‌شود اجباری است.

کدهای HES بیست و چهارساعت قبل از پرواز بررسی شده و مسافران در مورد وضعیت خود مطلع می‌شوند. مسافرانی که مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافرت نباشند اجازه پرواز نخواهند داشت.

هر کد HES فقط برای یک دوره خاص یا بدون محدودیت زمانی معتبر است. تاریخ انقضا کد HES باید حداقل 7روز پس از آخرین تاریخ پرواز روی بلیط شما باشد. در غیر این صورت، رزرو شما تأیید نمی‌شود.

برای نوزادانی که هنوز به 2سالگی نرسیده‌اند نیازی به دریافت کد HES نیست.

کد HES برای کودکان زیر 18سال شما از طریق پیام کوتاه و درگاه دولت الکترونیکی قابل دریافت است. برای به دست آوردن کد HES برای فرزندان خود از طریق برنامه Hayat Eve Sığar اقدام کنید که به زودی در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

کد HES برای پروازهای بین المللی با ترانزیت پرواز داخلی در حال حاضر اجباری نیست (پرواز ترابزون – لندن از طریق استانبول). فقط در صورتی که زمان ترانزیت بیش از 24ساعت باشد، کد HES قبل از پروازهای داخلی اجباری است.

 

اطلاعیه 21 اسفند 1399 کشور ترکیه در خصوص سفر به این کشور

از تاریخ ١۵ مارس ٢٠٢١ مسافرین محترمی که قصد سفر به مسیرهای کشور ترکیه را دارند می‌بایست ٧٢ ساعت قبل از پرواز به وبسایت http://register.health.gov.tr/ مراجعه و نسبت به پر کردن اطلاعات درخواستی و اخذ تائیدیه به صورت QR Code اقدام کنند.

 

ایتالیا

برای افرادی که در 14 روز گذشته در اتریش اقامت داشته و یا از طریق اتریش رانندگی کرده‌اند، لزوم قرنطینه از 16 می 2021 هنگام ورود به ایتالیا از تمام کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن برداشته شد. قبل از سفر ثبت‌نام آنلاین باید انجام شود و فرم خوداظهاری تکمیل شده باید به همراه داشته باشید. علاوه بر این، آزمایش منفی PCR یا آنتی ژن (که حداکثر 48 ساعت قبل انجام شده) لازم است. اطلاعات بیشتر درباره سفر به ایتالیا را می‌توانید در این آدرس بیابید.

 

آلمان

کشور آلمان، اتریش را به عنوان منطقه ای پرخطر تعیین کرده و برای همه ایالت‌های فدرال اتریش به استثنای محدوده (Kleinwalsertal و Jungholz) اخطارسفر صادر کرده است. قبل از ورود ثبت نام دیجیتال و هنگام ورود آزمایش PCR یا آزمایش سریع آنتی ژن لازم است. مسافران از تمام ایالت های فدرال اتریش (به استثنای موارد ذکر شده) باید پس از ورود به مقصد، ده روز در خانه قرنطینه شوند.

استثنائاتی در مورد شرایط قرنطینه برای افراد واکسینه شده و بهبودیافته وجود دارد.ایالت بایرن برای افرادی که به عنوان بخشی از تردد مرزی 24 ساعت وارد بایرن می‌شوند، معافیت‌هایی را در نظر می‌گیرد. ممکن است معافیت‌های دیگری برای همسران و شرکای زندگی، والدین دارای حضانت و سایر مسافران وجود داشته باشد.

توصیه می‌شود در مورد مقررات قابل اجرا در هر ایالت فدرال اطلاعات کسب کنید. مقررات مربوط به قرنطینه به ایالت فدرال مربوطه بستگی دارد. اطلاعات بیشتر درباره سفر به آلمان را می‌توان در این آدس یافت.

 

سوئیس و لیختن اشتاین

هنوز هم محدودیت در سفر وجود دارد. به استثنای چند مورد، کلیه مسافران باید اطلاعات تماس خود را با استفاده از فرم الکترونیکی ارائه شده اعلام کنند. از تاریخ 6 می، هنگام ورود به سوئیس و لیختن اشتاین، تنها مسافران از اوبراسترایش و سالزبورگ مشمول تعهد قرنطینه ده روزه به علاوه الزام به ارائه تست PCR منفی هستند. اطلاعات بیشتر درباره سفر به سوئیس و لیختن اشتاین را می‌توانید در بخش در این آدرس مشاهده کنید.

 

اسلوواکی

هنگام ورود به اسلواکی، ثبت‌نام و سپس قرنطینه در منزل تا زمان نتیجه منفی PCR تست لازم است که تست ممکن است در زودترین حالت در هشتمین روز قرنطینه خانگی انجام شود. به عنوان مثال هر کسی که در 14 روز گذشته در اتریش اقامت داشته باشد، در صورت عدم وجود علائم، حتی در صورت عدم انجام آزمایش می‌تواند پس از 14 روز به قرنطینه در خانه پایان دهد.

قرنطینه در خانه نیز در مورد کلیه اعضای خانه اعمال می شود. گروه خاصی از افراد مانند مسافران کاری در صورت آزمایش منفی PCR یا تست آنتی ژن که عمر آن بیش از هفت روز نباشد، از شرط قرنطینه در خانه مستثنی هستند. اطلاعات بیشتر درباره سفر در مورد به اسلواکی را می‌توان در این آدرس یافت.

 

جمهوری چک

ورود از اتریش در حال حاضر فقط به دلایل اساسی (بدون گردشگری) امکان‌پذیر است. هنگام ورود، باید با استفاده از فرم الکترونیکی به اداره بهداشت چک گزارش دهید و تست آنتی ژن منفی (بیشتر از 24 ساعت قبل از ورود) یا یک تست PCR منفی (بیش از 72 ساعت) ارسال کنید.

تأیید ثبت نام الکترونیکی و همچنین تست منفی برای هرگونه کنترل باید ارائه شود. یک آزمایش منفی PCR دیگر باید ظرف پنج روز بعد ارسال شود. قرنطینه در منزل تا زمان ارسال آزمایش PCR دوم لازم است. چند استثنا نیز وجود دارد. اطلاعات بیشتر مربوط به سفر در مورد Republic جمهوری چک را می توان در این آدرس یافت.

 

مجارستان

برای ورود به مجازستان محدودیت سفر اعمال می‌شود. گروه خاصی از افراد (به عنوان مثال مسافران تجاری، مسافران روزانه کاری، دارندگان کارت محافظت Covid مجارستان (واکسینه شده یا بهبود یافته )) مجاز به ورود به کشور بدون محدودیت (بدون قرنطینه یا آزمایش اجباری) هستند.

برای برخی از مسافران ، مجوزهای آنلاین ویژه لازم است (اما قرنطینه / آزمایش اجباری) برای اتباع خارجی و اعضای خانواده آنها با مجوز اقامت دائم یا اجازه اقامت معتبر بیش از 90 روز (یعنی اجازه ورود) با 10 روز تعهد قرنطینه همراه است. اطلاعات دقیق سفر به مجارستان را می‌توانید در این آدرس مشاهده کنید.

 

اسلوونی

تمام مسافران از اتریش هنگام ورود به اسلوونی باید ده روز در قرنطینه باشند. تست رایگان در زودترین حالت در روز پنجم قرنطینه خانگی امکان‌پذیر است. اگر شخصی هنگام ورود آزمایش PCR منفی ارائه دهد (بیش از 48 ساعت از آزمایش نگذشته باشد) الزام قرنطینه اعمال نمی‌شود.

برای برخی از افراد، ورود از اتریش (به عنوان مثال مسافران کاری) در صورت انجام تست PCR سریع یا آنتی ژن که بیش از هفت روز از انجام آن نگذشته باشد، اگر حداکثر 5 روز پس از ورود از مرز به اتریش بازگشت کنند، مجاز است. اطلاعات بیشتر درباره سفر به اسلوونی را می‌توان در این آدرس یافت.

 

آژانس مسافرتی زمان گشت

 

1401/07/24
منبع : آژانس مسافرتی زمان گشت
تعداد بازدید 2400
محدودیت های کرونایی پروازهای خارجی-سفر به اروپا با شرایط کرونا-کرونا-ترانسفر و گشت شیراز - ترانسفر فرودگاهی - محدودیت های کرونایی - شرایط پرواز خارجی در زمان کرونا-کرونا امیکرون-کرونا-سویه جدید کرونا-سفر-مسافرت-پرواز خارجی-سفر در ایام کرونا-ترانسفر-ترانسف    مجله
درباره ما

ما فعالیت زمان گشت را از سال 1383 آغاز کرده ایم. از همان سال خدمات ترانسفر و گشت را در کل کشور به صورت کاملا تخصصی ارائه می کنیم. همچنین تهیه ی بسته های سفر برای مسافرین ایرانی و تورهای اینکامینگ، تورهای طبیعتگردی، تفریحی، سیاحتی و زیارتی داخل و خارج از کشور، رزرو هتل، بلیت هواپیما و قطار، تور و... از جمله خدماتیست که در زمان گشت به مسافرین عزیز ارائه داده می شود. تمامي فعالیت های مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت های اين سايت نیز تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

ارتباط با ما

مشهد -بلوار جانباز مجتمع نیکا طبقه دوم واحد 216 شرکت خدمات مسافرتی گیسوم سفرزمان گشت - تلفن تماس : 05137550

09154447697

info@zamangasht.com

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست logo-samandehi
شماره حساب ها
ملت
عباس سبک پا
4273617984
ملت
عباس سبک پا
5415236247
!BEGIN RAYCHAT CODE-->